o mnieCześć!
Nazywam się Vira Mylyan-Monastyrska.
Z wykształcenia jestem projektantem wnętrz i finansistą.
Kiedy uczyłam się na interior designer, to spędziłam wiele czasu rysując wszystko – od pop-artu do ikon.
I to była naprawdę wspaniała szkoła która dała mi zrozumienie i umiejętność prawidłowego zastosowania zasad kompozycji, kolorystyki, perspektywy i t.in..
 
 
Od 19 lat robię reportaże z koncertów i festiwalów. Zdjęcia zostały opublikowane w regionalnych gazetach lub tematycznych portalach internetowych. W taki sposób łączyłam przyjemne z pożytecznym.
W 23 - już jestem mężatką i matką małej Ewy. Stąd zaczyna się nowy wątek życia i fotografii. To był początek udanej współpracy z t.zw. fotostokami (photostocks). Teraz już nie mogę sobie wyobrazić jak mogłam tak długo nie spać w nocy i tyle pracować z takim małym dzieckiem. No, owszem, wyniki z tego mam do dziś, i ta praca dała mi możliwość robić zdjęcia jaki chcę, kiedy chcę i gdzie chcę.
Teraz mam 30. Jestem członkiem Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy (International Federation of Journalists). Mam sporo publikacji w prasie światowej, parę wspólnych wystaw w Polsce i na Ukrainie. I więcej możliwości dla nowych projektów.

 

Interesuję się współpracą najpierw z ludźmi – lubię poznawać, towarzyszyć i zatrzymywać Wasze piękne prawdziwe emocje.
Sztuczne dekoracje w studiach, ubrania i make-upy nigdy nie zastąpią szczęścia, miłości, radości - tych momentów, które pamiętamy i do których wracamy w myślach.
Ludzie dzielą się ze mną swoimi emocjami, a zdjęcia, zrobione przeze mnie, robią się częścią ich historii. To inspiruje.
Chyba, już na zawsze zostanie ze mną reportażowy styl fotografowania — kocham światło naturalne, uważam, że wszyscy są pięknymi i to już sztuka fotografa poprawnie ułożyć akcenty.
Również ważną dla mnie jest postprodukcja zdjęć — nie lubię wyidealizowanej obróbki typu "fashion", ale zawsze sporo czasu oddaję postprodukcji, dodając klimatu odpowiednie do koncepcji.
 
Zapraszam do zapoznania się z moim portfolio oraz ofertą.
Pozdrawiam i do zobaczenia


 
 

30.09.2019

30.09.2019

30.07.2019

30.07.2019

14.05.2019

14.05.2019